28 lis 2017

Nowe twarze we władzach Prawa i Sprawiedliwości

Dnia 27 listopada 2017 roku odbyły się wybory do Zarządu w komitecie powiatowym Prawa i Sprawiedliwości w Lubinie. Rekordowa frekwencja oraz 19 kandydatów na stanowiska członków Zarządu zapowiadały nie lada emocje.

Zebranie rozpoczęło się od przywitania wszystkich delegatów Prawa i Sprawiedliwości  przez obecnego Przewodniczącego, Posła na Sejm RP Krzysztofa Kubów oraz omówienia spraw organizacyjnych związanych z wyborami. Następnie powołano komisję skrutacyjną i przeszliśmy do oddawania głosów na wybranych kandydatów.

Po przeliczeniu głosów, Przewodniczący komisji, Wiesław Pawłowski ogłosił wyniki wyborów.

Najlepszy wynik uzyskał Poseł Krzysztof Kubów, następnie Paweł Kura, Władysław Siwak, Krzysztof Lis, Adrian Wołkowski, Mirosław Młodecki oraz Ireneusz Witwicki.

W wyborach na Przewodniczącego Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości  bezapelacyjnie zwyciężył Poseł Krzysztof Kubów otrzymując 100% oddanych głosów.

Niezmiernie cieszą nowe, młode twarze we władzach powiatowych partii. Wykształcenie, otwartość na ludzi, nowe pomysły oraz świeżość napawają nadzieją przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi w 2018 roku.

 

Krzysztof Kubów – Przewodniczący Zarządu Prawa i Sprawiedliwości powiatu lubińskiego, Poseł na Sejm RP VIII kadencji

Paweł KuraAbsolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego a także Akademii Górniczo – Hutniczej, z bogatym doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w instytucji publicznej a także przedsiębiorstwach branżowych. Zaangażowany w liczne projekty na poziomie samorządowym a także społecznym (m.in projekt Zielona Dolina).

Krzysztof Lis – Lubinianin od urodzenia. Student kierunków prawo oraz administracja na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2010 roku zaangażowany w działalność społeczno-polityczną. Przewodniczący Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu Legnicko-Jeleniogórskim. Współorganizator licznych inicjatyw społecznych i patriotycznych dotyczących Lubina, Zagłębia Miedziowego i historii naszej Ojczyzny. Zainteresowania – ekonomia, historia powszechna oraz polityka krajowa i zagraniczna.

Adrian Wołkowski – Lubinianin, magister administracji publicznej, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2015 roku aktywnie działający w strukturach Prawa i Sprawiedliwości, współorganizator spotkań młodzieży z działaczami Solidarności Walczącej oraz wystawy upamiętniającej Zbrodnie Wołyńską; pełnomocnik wyborczy i finansowy w wyborach uzupełniających do Rady Miasta w 2016 roku; mąż Urszuli, tata Izabeli. Zainteresowania: polityka, historia najnowsza, gospodarka.

Mirosław Młodecki – emerytowany górnik. Działacz Solidarności nieprzerwanie od 1980 roku, w 2009 r. odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim, w 2017 roku Krzyżem Wolności i Solidarności za działalność na rzecz niepodległości Polski. W więzieniach PRL spędził prawie 40 miesięcy.

Władysław Siwak – od lat 80-tych nieprzerwanie członek Solidarności Rolników Indywidualnych, od lat 90-tych członek Porozumienia Centrum, następnie Prawa i Sprawiedliwości. Radny drugiej kadencji Rady Powiatu lubińskiego.

Ireneusz Witwicki 44 lata, zonaty, 2 dzieci. Absolwent Politechniki i Uniwersytetu Zielonogorskiego. Zawodowo zwiazany z KGHM oddzial ZG Lubin. Aktywny działacz Solidarności oraz lokalnych struktur PIS.

 


Nowe twarze we władzach Prawa i Sprawiedliwości