11 lis 2017

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada przedstawiciele klubu Prawa i Sprawiedliwości w Lubinie wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, a następnie liczną grupą przeszliśmy pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w podniosłej i pełnej powagi atmosferze złożyliśmy kwiaty i oddaliśmy cześć Marszałkowi oraz wszystkim bohaterom poległym za Ojczyznę.

Marszałek Józef Piłsudski twierdził, iż „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

W nawiązaniu do tych słów uważamy, że w dzisiejszych czasach społeczeństwo obywatelskie powinniśmy budować na solidnych fundamentach opartych na prawdzie historycznej, dbaniu o tradycję, patriotyczne wartości oraz bezwarunkową miłość do Ojczyzny.

Z niecierpliwością czekamy i przygotowujemy się do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości 2018 roku. Mamy nadzieję, iż stanie się ona wyjątkową okazją do okazania dumy z bycia Polakiem.


Narodowe Święto Niepodległości